Home » ВИЈЕСТИ » ОБАВЈЕСТ!

ОБАВЈЕСТ!

Народна скупштина Републике Српске је на шестој редовној сједници одржаној 24.-27.09.2019.године, усвојила Нацрт Закона о инспекцијама Републике Срспке, Закључком број: 02/01-021-933/19 од 27.09.2019.године (“Службени гласнике Републике Српске”,број: 81/19), одлучила да се исти упути на јавну расправу, јер се наведеним нацртом закона уређују питања која су од посебног значаја за грађане и о којима је неопходно да се најшире консулутују заинтересовани органи и организације, научне и стручне институције.

За организовање и спровођење јавне расправе задужује се Министарство управе и локалне самоуправе.

Ради упознавања свих заинтересованих за ову област, обавјештавају изабране представнике, носиоце извршних функција и савјетнике, привредна друштва, јавна предузећа и јавне установе, на које се односе одредбе овог закона, са подручја општине Кнежево и других локалних јединица да ће се:

06.11.2019.године, са почетком у 11:00 часова, одржати јавна расправа о Нацрту Закона о инспекцијама Републике Српске у Административном центру Владе Републике Српске у Бањој Луци – Конференцијска сала.

Овим путем и позивају горе наведене да узму активно учешће, ради што ефикаснијег спровођења јавне расправе.