Home » ВИЈЕСТИ » BESPLATNI SJEMENSKI PAKETI

BESPLATNI SJEMENSKI PAKETI

Kako bi ublažili ekonomske posljedice epidemiološke krize, Centar za razvoj poljoprivrede i sela poziva sve naše sugrađane da zasade svoje okućnice, a oni će im potpuno besplatno omogućiti sjemenske pakete.

Prema postavljenim uslovima, potrebno je imati raspoloživu obradivu površinu od najmanje 500 kvadratnih metara (paket je dovoljan da podmiri sadnju povrća do te površine). U saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS, obezbjeđeno je 450 paketa za sadnju koji sadrže vještačko đubrivo, sjemena i rasad osnovnih povrtarskih kultura.

Svi zainteresovani se mogu javiti na brojeve telefona Centra: 051/433-620, 051/ 433-623 i 051/433-622.

Kategorije koje imaju prioitet pri izboru su: višečlane porodice, samohrani roditelji, osobe koje su izgubile posao, materijalno neobezbijeđena domaćinstva koja nemaju redovna primanja, primaoci socijalne pomoći i slično. Komercijalna gazdinstva ne mogu aplicirati za ove pakete.

Svi zainteresovani mogu se prijaviti na navedene telefone najkasnije do srijede, 1. aprila.

FB_IMG_1585318688238