Home » 2020 » април » 03

Daily Archives: 3. априла 2020.

Zabranjuje se kretanje iz mjesta prebivališta za vikend u RS

Štab za vanredne situacije Republike Srpske odlučio je danas da se donosi odluka u cilju sprečavanja širenja bolesti izazvane novim virusom, u Republici Srpskoj se zabranju svim građanima kretanje izvan njihovog mjesta prebivališta od subote u 12 časova do nedjelje do 18 časova.

Kretanje se dozvoljava licima zbog potreba procesa rada uz potvrdu poslodavaca, a za realizaciju se zadužuje MUP RS.

“Ovo može stvoriti probleme pojedinačno, ali je neophodna mjera koja bi smanjila širenje virusa krona”, poručio je ministar pravde u Vladi Republike Srpske, Anton Kasipović.

ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ ОПШТИНЕ КНЕЖЕВО: ИЗВЈЕШТАЈ О ТРЕНУТНОЈ ЕПИДЕМИОЛОШКОЈ СИТУАЦИЈИ НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ КНЕЖЕВО

FB_IMG_1585923422359

Према подацима Штаба за ванредне ситуације општине Кнежево са јутрашње сједнице, на територији општине Кнежево нема евидентираних нових случајева обољелих од Корона вируса.

За 238 лица је изречена мјера кућне изолације, од чега је за 134 истекла ова мјера, тако да се тренутно 104 лица налазе у кућној самоизолацији.

У складу са закључком Републичког штаба за ванредне ситуације и на територији општине Кнежево је успостављен карантин у просторијама Ловачког дома.

“Овај карантит у складу са издатим препорукама је употпуности опремљен. Обезбјеђени су сви неопходни услови за живот и боравак, вода, струја, гријање и 3 оброка дневно. Капацитет је довољан за смјештај 25 лица, а тренутно је смјештено 11 лица која су издатим рјешењима на граничним прелазима упућени у локални карантин.” У току су и преговори о отварању још једног карантина на другој локацији- изјавио је комадант Штаба за ванредне ситуације општине Кнежево.

На овој сједници, такође су и издате препоруке за лица која долазе у карантин, а односе се на следеће:
– Приликом јављања у карантин јавити се на број телефона 065/294-611.
– Корисник карантина обавезан да понесе сву своју медицинску документацију и лијекове које пије као своју редовну терапију.
– Корисник карантина би требао да понесе: ствари потребне за личну хигијену; пиџаму; папуче, патике; тренерку или другу удобну одећу и за најмање 2 пресвлаке; пешкире; баде мантил – по жељи; чаша, најбоље пластична; тоалет папир и убрусе, по жељи;
прибор за јело; постељину, јастук и прекривач – по жељи.

– Корисници карантина могу да понесу своје телефоне, лаптоп или таблет рачунаре, слушалице, књигу… Требате понијети и пуњаче.

Из овог Штаба нагласили су да се Карантин који је смјештен у „Ловачком дому“ налази под сталним надзором припадника ПС Кнежево.

Када су у питању безбједносни подаци у вези са издатим мјерама забране кретања лица послије 20 часова, наглашавају да није било евидентираних случајева кршења ове мјере у протекла 24 часа, а једно лице је прекршило мјеру кућне изолације.

ВАНРЕДНО СТАЊЕ У РС СТУПА НА СНАГУ 03.АПРИЛА: ОДЛУКА НСРС ОБЈАВЉЕНА У СЛУЖБЕНОМ ГЛАСНИКУ!

Вијеће народа Републике Српске обавијестило је Народну скупштину да су се сви клубови народа изјаснили да Одлука о проглашењу ванредног стања у РС не угрожава витални национални интерес ни једног од конститутивних народа.
Одлука о проглашењу ванредног стања на територији Републике Српске објављена је у Службеном гласнику.

“Проглашава се ванредно стање за територију Републике Српске због епидемиолошке ситуације у Републици Српској усљед корона вируса 2019-нЦоВ”.

Ова одлука ступа на снагу наредног дана од дана објављивања у “Службеном гласнику Републике Српске”.

FB_IMG_1585923416804