Home » 2021 » април » 27

Daily Archives: 27. априла 2021.

OB Kneževo podržala sedam novih projekata

received_513035049826199

Juče je u zgradi opštine Kneževo održana ceremonija potpisivanja ugovora između neformalnih grupa i Fondacije Mozaik. Podršku je dobilo sedam projekata i jedan mikrobiznis.

Mladi u Kneževu su se aktivirali i sve više je onih koji žele pomoći svojim mjesnim zajednicama i učiniti da život bude bolji i kvalitetniji.

Omladinska banka uz pomoć i saradnju Opštine mladima pruža podršku već drugu godinu za redom. Uz pomoć opštine omogućeno je finansiranje svih sedam projekata, iako je budžetom planirano pet.

Ceremoniji su prisustvovali ispred Fondacije Mozaik direktor programa Omladinskih banaka Željko Pauković, Sanja Kojić, predstavnik opštine za Omladinsku banku Dijana Milisavić, v.d. načelnik za opštu upravu i društvenu djelatnost Goran Vujančević, članovi odbora Omladinska banka Kneževo i neformalne grupe.

Ove godine podršku je dobilo svih sedam projekata, ukupne vrijednosti 15 949 KM (Fond OB Kneževo = 10 349 KM, od čega je opština Kneževo obezbjedila 6.209 KM, a Fondacija Mozaik 4.140 KM) i neformalne grupe 5 600 KM, kao i jedan mikrobiznis u vrijednosti 2 000 KM.

U narednom periodu biće realizovani sledeći projekti Naša kućica, Cvijetna fantazija u Kneževu, Dani korektivne gimnastike, Rukom stvaramo uspomene, Dani karate sporta u Kneževu, Bolje ukinuti selo nego običaj, Turnir u futsalu i jedan mikribiznis Kozmetički salon Anđela.