Home » ВИЈЕСТИ » POSTAVLJENI INFO PANOI SA TEMATSKIM KARTAMA CVRCKE

POSTAVLJENI INFO PANOI SA TEMATSKIM KARTAMA CVRCKE

Screenshot_20210824-111347_Facebook

Članovi Planinarskog društva „Vilenska vrela“ Kneževo, zajedno sa sugrađanima postavili su info panoe sa tematskim kartama rijeke Cvrcke, koje se nalaze na početku i na kraju uređene kružne planinarske staze.

Ove tematske karte omogućiće planinarima i ljubiteljima prirode uvid u putanju kretanja duž kanjona, tj. planinarske staze.

Screenshot_20210824-111403_Facebook

Na postavljenim kartama prikazani su i topografski snimci pećina Kapnice, Mišareci, Kerezove pećine i Vilene pećine. Osim toga za ljubitelje ornitologije, prikazani su i rezultati istraživanja staništa ptica specifičnih za ovaj kanjon.

Screenshot_20210824-111421_Facebook

Kako bi se preventivno djelovalo na potrebu zaštite i očuvanja prirode odnosno kanjona rijeke Cvrcke, planinari su zajedno sa partnerima postavili i jedan pano sa natpisom: „Ne ostavi ništa osim otisaka stopala, ne ponesi ništa osim utisaka i sjećanja i ne ubij ništa osim svoga vremena.“

Screenshot_20210824-111426_Facebook

Kao i mnoge prethodne, i ova aktivnost implementirana je u sklopu projekta „Valorizacija, zaštita i promocija posebnih rezervata i parkova prirode Kneževa“, kao dio zagovarčke mreže projekta „Misli o prirodi!“, koji implementira CPDC, uz finansijsku podršku Švedske.