Home » ВИЈЕСТИ » ODRŽANA EDUKACIJA NA TEMU “PREVENCIJA I ZAŠTITA REPRODUKTIVNOG ZDRAVLJA UČENIKA”

ODRŽANA EDUKACIJA NA TEMU “PREVENCIJA I ZAŠTITA REPRODUKTIVNOG ZDRAVLJA UČENIKA”

U JU OŠ “Dositej Obradović” Kneževo juče je odražana edukacija učenika završnih razdreda na temu “Prevencija i zaštita reproduktivnog zdravlja učenika”. Edukaciju su održali medicinske sestre JU Dom zdravlja Kneževo Nataša Jolić i Saška Glamočić.

Cilj ove edukacije je prevencija, promocija i unapređenje zdravlja adolescenata, kao i stvaranje zdravstvene kulture i podizanje kvaliteta znanja o ovoj temi.

Ovakav vid edukacija učenika naročito je pozdravio i direktor JU OŠ “Dositej Obradović” – Goran Aleksić i izrazio želju da u budućem periodu učenici osnovnih škola na području opštine Kneževo imaju više ovakvih i sličnih edukacija.

Postignut je i dogovor između direktorice JU Dom zdravlja Kneževo Suzane Radić i direktora JU OŠ “Dositej Obradović” Gorana Aleksić o uspostavljanju buduće saradnje između ovih ustanova, a sve u cilju dodatne edukacije učenika o zdravstvenim temama.