Home » ВИЈЕСТИ » ODRŽANO VEČE FOLKLORA „U SUSRET VIDOVDANU“

ODRŽANO VEČE FOLKLORA „U SUSRET VIDOVDANU“

Veče folklora u susret Vidovdanu je tradicionalni koncert kulturno-umjetničkih društava u sklopu manifestacije Vidovdanski dani Kneževo, koji u saradnji sa Opštinom Kneževo organizuje Srspko prosvjetno kulturno-umjetničko društvo „Prosvjeta“ iz Kneževa.

Bogat kulturno-umjetnički program brojnoj publici pripremili su domaćini SPKD „Prosvjeta “ Kneževo, zajedno sa gostima KUD “ Dukat“ Laminci, KUD “ Kozara“ Gornji Podgradci.

Domaćini su se predstavili sa brojnim igrama koje su izvodile četiri grupe i to dječije (mlađa, srednja grupa i izvođački ansambl) i veterani.

Mladja dječija grupa se predstavila sa Kleckom i Vlaškim Igrama, a srednje grupe sa Krajiškim Igrama i Spletom igara iz Srbije. Izvođački ansambl sa Igrama iz Pčinje i Igrama uz Leskovca, a veterani sa Igrama iz Gornjeg Visoka.

Program je upotpunila i harmonikaška sekcija.

Gosti su se predstavili sa -Igrama iz Bosilegradskog krajišta, Igrama iz vladičinog hana (KUD “ Kozara „), Igrama iz Mačva i Igrama iz Pomoravlja (KUD “ Dukat“).

Za sve učesnike ovog koncerta organizovano je druženje i zabava.