Home » ВИЈЕСТИ » ODRŽAN PETI SABOR FOLKLORA I ETNO MUZIKE U KNEŽEVU

ODRŽAN PETI SABOR FOLKLORA I ETNO MUZIKE U KNEŽEVU

Peti Sabor folklora i etno muzike u organizaciji Srpskog prosvjetnog društva „Prosvjeta“ iz Kneževa održan je u nedelju.

Sabor je okupio preko 300 učesnika iz 10 kulturno-umjetničkih društava. Ove godine učešće na Saboru folklora i etno muzike uzeli su: Kud „Vitez“ Teslić; Kud „Đerdan“ Trn; Kud „Petar prvi Karađorđević Mrkonjić“ Mrkonjić Grad; Kud „Nikola Kokošar“ Šipovo; Anip „Mladost“ Zalužani; Ckud „Sveti Georgije“ Paprikovac; Kud „Kotor Varoš“ Kotor Varoš; Kud „Potkozarje“ Potkozarje; Kud „Petar Kočić“ Nova Topola i domaćin SPKD „Prosvjeta“ Kneževo.

Nakon svečanog defile i fotografisanja ispred Hrama rođenja Presvete Bogorodice u Kneževu, uslijedio je bogat kulturno-umjetnički program, gdje su kulturno-umjetnička društva predstavili svoja umjeća izvođenjem narodnih kola srbijanskog, krajiškog i vlašićkog područja i raznoliku nošnju.

Po završetku programa za sve učesnike domaćin je obezbjedio svečanu večeru i zabavu.

Ovaj Sabor folklora i etno muzike, finansijski je podržala Opština Kneževo u sklopu manifestacije „Dani opštine Kneževo-2023“.