Home » ВИЈЕСТИ » MALIŠANI IZ JU DJEČIJI VRTIĆ „RADOJKA LAKIĆ“ OTPOČELI SA AKTIVNOSTIMA OBILJEŽAVANJA MEĐUNARODNE SEDMICE DIJETETA

MALIŠANI IZ JU DJEČIJI VRTIĆ „RADOJKA LAKIĆ“ OTPOČELI SA AKTIVNOSTIMA OBILJEŽAVANJA MEĐUNARODNE SEDMICE DIJETETA

Mališani iz JU Dječiji vrtić „Radojka Lakić“ otpočeli su sa aktivnostima obilježavanja Međunarodne sedmice dijeteta, posjetom Opštinskoj upravi Kneževo. Prilikom posjeta ovoj ustanovi mališani su saznali i šta to znači biti Načelnik opštine pa su tako brojni od njih pronašli se i okušali u ovoj ulozi. Načelnik je svim mališanima uručio prigodne poklone.

Ove godine Dječija nedjelja se obilježava u periodu od 02. do 08. oktobra 2023. godine pod sloganom „Drugarstvo čuvajmo, ljubav njegujmo“. Navedeni slogan ima za cilj da se kroz programske aktivnosti ukaže na značaj prevencije i zaštite djece od svih oblika nasilja te promovišu vrijednosti na kojima treba da počiva svako društvo, a to su: ljubav, jednakost, ravnopravnost, drugarstvo, tolerancija, podrška….