Home » ВИЈЕСТИ » APEL ZA ŠTEDNJU VODE!

APEL ZA ŠTEDNJU VODE!

FB_IMG_1623050418993

Zbog dužeg sušnog perioda enormno je smanjen dotok vode sa izvorišta „Manatovac“ i „Cvrcka“ u rezervoare JKP „Vodovod“ d.o.o. Kneževo. Nivo vode u rezervoarima je izuzetno nizak i dostigao je kritičnu tačku.

S obzirom da se prema najavama meteorologa i narednih dana očekuje nastavak sušnog perioda, apelujemo na sve građane da racionalno troše pitku vodu, te da je koriste samo za održavanje osnovnih životnih i higijenskih potreba.

Takođe napominjemo da je na snazi zabrana zalijevanje zelenih i obradivih površina, punjenje bazena, pranje tepiha i dr.

Komunalna policija intenzivno obilazi teren i ovim putem pozivamo sve savjesne građane da u slučaju da primijete nenamjensko trošenje vode obavijeste JKP „Vodovod“ d.o.o. Kneževo na broj telefona 051/268-862.

Zahvaljujemo potrošačima na razumijevanju.

UPRAVA