Home » ВИЈЕСТИ » TURNIRIMA U SJEDEĆOJ ODBOJCI I ŠAHU OTPOČELI “DANI OPŠTINE KNEŽEVO”

TURNIRIMA U SJEDEĆOJ ODBOJCI I ŠAHU OTPOČELI “DANI OPŠTINE KNEŽEVO”

Screenshot_20210920-131321_Facebook

Dana 18.09.2021. godine, sa početkom u 10:00 časova, obraćanjem Načelnika opštine Kneževo Gorana Borojevića, svečano je otvorena manifestacija “DANI OPŠTINE KNEŽEVO” posvećana slavi Opštine i hrama – „ROĐENJE PRESVETE BOGORODICE“ – Mala Gospojina.

Organizator ove manifestacije je Opština Kneževo i SPCO Kneževo.

Nakon svečanog otvaranja manifestacije uslijedio je „Memorijalni turnir u pomen Momira Mome Trivunovića“, a čiji je organizator Odbojkaški klub invalida iz Kneževa.

Na početku turnira, publici se obratio Ostoja Verić, predsjednik kluba OKI Kneževo, te zamolio prisutne da minutom ćutanja odaju počast Momiru.

Verić je imao samo riječi hvale za Momira, naglašavajući da je Momir bio kapiten OKI Kneževo, član ovog kluba od osnivanja, dobar i cijenjen čovjek, koji će svima ostati u lijepom sjećanju.

Zaključio je na kraju da će OKI Kneževo i pored brojnih poteškoća u radu sa kojima se susreće, a naročito u pogledu članstva, uz podršku Opštine i Načelnika, nastojati da ovaj turnir ima status memorijalnog turnira, te da se svake godine održava u pomen Momiru Trivunoviću.

Screenshot_20210920-131331_Facebook

Screenshot_20210920-131339_Facebook

Učešće u turniru, osim domaćina uzele su još 3 ekipe, a na kraju turnira, pehari i priznanja su dodjeljeni najboljima. Prvo mjesto zauzela je ekipa OKI Banja Luka, drugoplasinara je bila ekipa OKI Kneževo, a treće mjesto je osvojila ekipa OKI Derventa. Pehar i priznanje za fer plej je dodjeljen i ekipi OKI Kozara.

Isti dan u Skupštinskoj sali održan je i šahovski turnir u organizaciji Šahovskog kluba Progres. Prisutnim učesnicima se obratio i načelnik Opštine Goran Borojević, poželjevši dobrodošlicu i dobru sreću svim učesnicima današnjeg turnira. Povlačenjem prvog poteza šahovske figure on je zvanično otvorio ovaj Šahovski turnir.

Screenshot_20210920-131347_Facebook

Učešće na turniru je uzelo oko 25 učesnika, a najbolji su i nagrađeni. Prvo mjesto osvojio je Sergej Molčanov – Kotor Varoš. Drugoplasinari je bio Halim Čaušević iz Zavidovića, a treće mjesto je osvojio Siniša Aleksić iz Kneževa.

Screenshot_20210920-131403_FacebookScreenshot_20210920-131406_Facebook