Home » ВИЈЕСТИ » OPŠTINSKA STUDENSKA STIPENDIJA ZA OVU GODINU IZNOSIĆE 150 KM

OPŠTINSKA STUDENSKA STIPENDIJA ZA OVU GODINU IZNOSIĆE 150 KM

 

Studenti sa područja opštine Kneževo koji su juče potpisali Ugovore o stipendiranju sa načelnikom opštine Goranom Borojević, će tokom ove godine dobijati stipendiju po 150 KM mjesečno od strane Opštine.

„U budžetu Opštine je za ovu godinu predviđeno 30 000 KM za stipendiranje studenata koji upisuju redovne studije i isti je raspoređen prema broju podnešenih zahtjeva koji ispunjavaju uslove. Ovo je jedan mali vid podrške svim redovnim studentima sa područja naše opštine, kako bi im olakšali troškove studiranja. Nakon sprovedene konkursne procedure njih 21 je prihvatilo stipendiju opštine. “ – izjavio je Goran Borojević, načelnik Opštine.

Stipendija će se isplaćivati narednih 8 mjeseci za studente, odnosno za apsolvente u narednih 6 mjeseci.