Home » ВИЈЕСТИ » IV.SABOR FOLKLORA I ETNO MUZIKE OKUPIO OKO 300 UČESNIKA

IV.SABOR FOLKLORA I ETNO MUZIKE OKUPIO OKO 300 UČESNIKA

Drugi dan manifestacije „Dani opštine Kneževo 2022“, protekao je u znaku održavanja IV. Sabora folklora i etno muzike, koje je organizovalo Srpsko prosvjetno kulturno društvo „Prosvjeta“ uz pokroviteljstvo Opštine Kneževo.

Sa osmijehom na licu, uz pjesmu i raznoliku narodnu nošnju, Kneževom je prodefilovalo oko 300 učesnika, članova kulturno-umjetničkih društava iz Kneževa i susjednih opština, pa i šire, poput: Kotor Varoši, Banja Luke (Paprikovac i Zalužani, Debeljaci), Prijedora, Potkozarja, Gradiške (Laminci), Srbca, Laktaša.

Pred Hramom Rođenja Presvete Bogorodice uslijedilo je fotografisanje učesnika.
Nakon svečanog defilea, program je održan u Sportskoj dvorani Kneževo.

Dva sata bogatog programa sa brojnim tradicionalnim igrama iz Srbije, ali i Krajine, bio je pravi melem za oči i raj za dušu. A na kraju su i publika i učesnici zajedno odigrali užičko kolo.