Home » ВИЈЕСТИ » OBILJEŽEN VIDOVDAN U KNEŽEVU

OBILJEŽEN VIDOVDAN U KNEŽEVU

Obilježavanje Vidovdana u Kneževu, velikog crkvenog  i istorijskog praznika Srba, počelo je jutros u devet časova Svetom Arhijerejskom Liturgijom u Crkvi „Rođenja Presvete Bogorodice“ uz sasluženje pravoslavnih sveštenika kneževske parohije.

Obraćajaćuji se prisutnim vjernicima paroh imljanski Goran Sukur je naglasio značaj proslave i obilježavanja Vidovdana za Srbe, vodeći se riječima Cara Lazara: „Zemaljsko je za malena carstvo, a nebesko uvijek i dovijeka!“

Nakon Liturgije uslijedilo ophođenje oko Crkve, a zatim je služen parastos, i Pomen u Spomen sobi, poginulim kneževskim borcima otadžbinskog rata.

Proslavi Vidovdana i služenju Liturgije prisustvovao je veliki broj vjernika, predstavnika Opštinske vlasti, Opštinske boračke organizacije.

Mnogi vjernici danas su obavili i svetu tajnu pričešća.

Knez Lazar, Kosovska bitka i Vidovdan duboko su utisnutu u srpsku istoriju, kulturu, etiku, tradiciju, a može se reći i u genetiku srpskog naroda.